Siirtolaisuusinstituutti

  • Toimisto: (+358) 2 284 0440
    info@siirtolaisuusinstituutti.fi
  • Kirjasto: (+358) 2 284 0462
  • Verkkolaskutustiedot
    Verkkolaskuosoite: FI5457111310001117 Välittäjätunnus: OKOYFIHH
    Y-tunnus: 0217712-5

Siirtolaisuusinstituutti, Seinäjoki

  • Frami C (toinen kerros), Kampusranta 9, 60320 Seinäjoki
    Postiosoite: Siirtolaisuusinstituutti, Kampusranta 9 C, 60320 Seinäjoki
    Sijainti kartalla
  • Toimisto: (+358) 44 259 2446
    siirtolaisuusinstituutti@netikka.fi
  • Erikoistutkija Markku Mattila:
    (+358) 44 259 2447
    markku.mattila@utu.fi

Siirtolaisuusinstituutin Suomenruotsalainen yksikkö
Centret för Svenskfinland

  • Kronoby folkhögskola, Torgarevägen 4, 68500 Kruunupyy
    Sijainti kartalla
  • Projektinjohtaja, FM Magnus Enlund
    (+358) 44 559 2447
    magnus.enlund@utu.fi

Vakituinen henkilökunta


Tuomas Martikainen, johtaja
tuomas.martikainen@utu.fi
Puh. 02 284 0441, GSM 040 592 4202


Elli Heikkilä, tutkimusjohtaja
elli.heikkila@utu.fi
Puh. 02 284 0450, GSM 0400 695 452


Markku Mattila, erikoistutkija
markku.mattila@utu.fi
GSM 044 259 2447


Magnus Enlund, projektijohtaja
Suomenruotsalainen yksikkö, Kruunupyy
magnus.enlund@utu.fi
GSM 044 559 2447


Jouni Korkiasaari, tietopalvelupäällikkö
joukork@utu.fi
Puh. 02 284 0451


Kirsi Sainio, hallintojohtaja
kirsi.sainio@utu.fi
Puh. 02 284 0465


Jarno Heinilä, arkistonhoitaja
jshein@utu.fi
Puh. 02 284 0460


Krista Mielismäki-Kettunen, hallinnon assistentti
Kirjatilaukset
krista.mielismaki@utu.fi
Puh. 02 284 0443


Satu Löppönen, virastomestari
Kirjatilaukset
satu.lopponen@utu.fi
Puh. 02 284 0440

Projektitutkijat


Tytti Laine, tutkija
tytti.laine@utu.fi
Puh. +358 2 284 0479


Johanna Leinonen, erikoistutkija
johanna.leinonen@utu.fi
Puh. +358 40 029 6909


Eveliina Lyytinen, erikoistutkija
eveliina.lyytinen@utu.fi
Puh. +358 40 021 9184


Maili Malin, erikoistutkija
maili.malin@utu.fi
Puh. +358 40 021 9720


Niko Pyrhönen, erikoistutkija
niko.pyrhonen@helsinki.fi
Puh. +358 50 346 1896

Verkostotutkijat


Jukka Aukia, M.Sc.
jukka.aukia@utu.fi


Toivo Flink, dosentti
toivo.flink@kolumbus.fi
GSM +358 50 594 4134


Kristiina Häikiö, VTM
kristiina.haikio@helsinki.fi


Pigga Keskitalo, KT
pigga.keskitalo@samiskhs.no
pigga.keskitalo@gmail.com
GSM +358 40 419 7175


Paula Könnilä, KT, YTM
paula.konnila@utu.fi
GSM +358 50 559 3164


Inkeri Lamér, kulttuuritieteilijä
inkeri.l@telia.com
GSM +46(0)73 358 3066


Tiina Lammervo, Ph.D.
tiina.lammervo@jyu.fi


Merja Paksuniemi, KT
merja.paksuniemi@ulapland.fi
GSM +358 40 590 7290


Eero Sappinen, dosentti
eero.sappinen@utu.fi


Ismo Söderling, VTT, dosentti
ismo.soderling@utu.fi
GSM +358 50 511 3586


Juha Tainio, etnomusikologi
juha@tainio.fi
juha.tainio@utu.fi
GSM +358 44 047 0613


Sari Vanhanen, YTM
sari.m.vanhanen@gmail.com
GSM +358 40 841 8775


Leena Vuorinen, VTT
leena.vuorinen@hotmail.com
GSM +61 423 150 580


Lotta Weckström, FT
lotta@weckstrom.org

Turku

Eerikinkatu 34, 20100 Turku +358 (0)2 2840 440 info@siirtolaisuusinstituutti.fi

Näytä suurempi kartta


Seinäjoki

Frami C (2. krs), Kampusranta 9,
60320 Seinäjoki
044 2592 446 siirtolaisuusinstituutti@netikka.fi

Laajempi kartta (Google)


 


Kruunupyy, Siirtolaisuusinstituutin Suomenruotsalainen yksikkö,
Centret för Svenskfinland

Kronoby folkhögskola, Torgarevägen 4,
68500 Kronoby
044 259 2447 magnus.enlund@utu.fi

Näytä suurempi kartta

 

 

© Siirtolaisuusinstituutti Takaisin ylös